Czym jest Coerver Coaching i jak działa metoda Coervera?

Coerver Coaching to obecnie jedna z najbardziej znanych na świecie metodologii treningu piłkarskiego. Technologia ta koncentruje się na rozwoju indywidualnych umiejętności piłkarzy oraz gier w małych grupach. Te fundamenty mają ogromne znaczenie w trakcie pierwszych lat treningu piłkarskiego. Fundamenty te są opisane tzw. piramidą umiejętności. Jej podstawą podstawą jest ball mastery, czyli środki treningowe mające na celu zwiększenie umiejętności technicznych i czucia piłki.

Stroje piłkarskie
Stroje z nadrukiem gratis od 119,99 zł

Coerver Coaching – rewolucja w treningu techniki piłki nożnej

Metoda Coervera została stworzona przez Wiela Coervera – holenderskiego piłkarza (grał w holenderskim klubie Feyenoord Rotterdam) i trenera, który stworzył ją na przełomie lat 70. i 80. Coerver Coaching natomiast powstał w 1984 roku – został założony przez Alfa Galustiana i byłego zawodnika Chelsea, Charliego Cooke’a, którzy – zainspirowani działaniami Coervera – opracowali program nauczania piłki nożnej, bardzo rewolucyjny jak na tamte czasy.

Coerver Coaching – ball mastery i inne ćwiczenia wspomagające rozwój zawodnika – piramida rozwoju

Wspomniane wyżej ball mastery jest podstawą piramidy rozwoju młodego zawodnika inne segmenty tejże to Wspomniane wyżej ball mastery jest podstawą piramidy rozwoju młodego zawodnika inne segmenty tejże to:
przyjęcie i podanie – jedne z kluczowych umiejętności gry zespołowej;
działania 1×1 – umiejętność wygrywania pojedynków, tak w fazie atakowania, jaki w fazie bronienia;
speed – szybkość działania, szybkość lokomocyjna, szybkość reakcji i krótki czas podejmowania decyzji;
strzał – kluczowa umiejętność dla zawodników ofensywnych – sztuka strzelania bramek z obu nóg;
atakowanie grupowe – czyli podstawowe pojęcia związane z taktyką atakowania, zachowanie odpowiedniej formacji, współdziałanie w celu zdobycia przestrzeni, a następnie bramki.
Celem technologii szkolenia Coerver Coaching jest rozwój zawodników: dobrze wyszkolonych technicznie, pewnych swych umiejętności i kreatywnych. Metodologia opiera się na organizacji jednostek treningowych w jak najatrakcyjniejszej formie zbliżonej do właściwej gry piłkarskiej. Trenerzy Coerver Coaching mają dbać także o odpowiednie kształtowanie wartości etycznych poprzez szacunek dla innych, grę fair play.
Główną jednak korzyścią jest wyszkolenie. Techniczne, motoryczne i mentalne. Każdy trening jest bogaty w ćwiczenia wzbogacające arsenał rozwiązań techniczno-taktycznych, który w dzisiejszej piłce – coraz szybszej – jest nieodzowny. Trenerzy piłkarscy na całym świecie szukają zawodników o jak najszerszym spetrum działań, dlatego ten aspekt jest szczególny. System szkolenia Coervera jest stale wzbogacany i modyfikowany, tak by uczyć zawodników i rozwijać ich w oparciu o najnowsze trendy, które przynoszą sukces na całym świecie – Wiel Coerver praktycznie do końca swego życia wymyślał nowe ćwiczenia w oparciu o raporty – tak wiele znaczyła dla niego jego praca i pasja. Warto zaznaczyć, że metoda Coervera jest stosowana przez trenerów piłki nożnej w blisko 40 krajach świata, zrzeszając ponad 2,5 miliona piłkarzy.

Najlepsi zawodnicy i kluby piłkarskie korzystający z metodyki Coerver Coaching

Coerver Coaching jest znana na całym świecie, także wśród profesjonalnych piłkarzy. Ta technologia szkolenia miała ogromny wpływ na rozwój takich zawodników jak Robin van Persie, Thomasa Muller, Gareth Bale czy Arjen Robben. Zyskała także poważanie wśród światowej klasy trenerów, jak Arsene Wenger, Vicente del Bosque. Z ćwiczeń korzystały akademie tak wielkich klubów jak Manchester United, Real Madryt, czy Arsenal Londyn. Jest też respektowana przez UEFA jako jedna z najlepszych form nauki gry w piłkę nożną. Najbardziej zalecana jst dla zawodników w wieku 5-16 lat.

 

Coerver Coaching

 


Autorem artykułów na blogu jest polska firma produkująca stroje sportowe pod marką PEHA.