Czym jest Joga Bonito i jak wpływa na piłkę nożną?

Joga Bonito w języku portugalskim oznacza „graj pięknie”. We współczesnej piłce nożnej pod tą nazwą kryje się serwis społecznościowy przygotowany we współpracy firmy Nike z Google. Powołany został na potrzeby kampanii reklamowej firmy Nike, ale szybko zyskał uznanie i rozgłos. Celem serwisu jest propagowanie pięknej gry.

Stroje piłkarskie
Stroje z nadrukiem gratis od 119,99 zł

Historia Joga Bonito: Jak powstało to pojęcie i kto wprowadził je do świadomości?

Reklamy Joga TV przedstawiające idee Joga Bonito obejrzeć można nikefootball.com oraz w telewizji. Głównym bohaterem jest były reprezentant Francji i zawodnik Manchesteru United Éric Cantona. Joga TV jest pokazane jako rewolucyjna i podziemna stacja telewizyjna, która włamuje się do studiów wiadomości różnych telewizji, by propagować swój ruch i uświadamiać młode pokolenie w kwestii wartości, jakie niesie ze sobą piłka nożna. To właśnie francuski napastnik stał się symbolem ruchu.

Elementy Joga Bonito: Technika indywidualna i współpraca zespołu

Ruch Joga Bonito ma na celu krytykę i eliminację niesportowych zachowań z piłki nożnej. Propaguje uczciwą i kreatywną grę pełną niekonwencjonalnych zagrań i doskonałego przygotowanie technicznego. Nieszablonowe podania, dryblingi oraz piłkarski freestyle są motywami przewodnimi idei Joga Bonito. Najważniejsza jest szczerość i duch współzawodnictwa. Mottem ruchu jest hasło „graj z serca”.

Największe ikony stylu Joga Bonito w historii futbolu

Przez lata w reklamach pojawiali się najlepsi piłkarze na świecie: Ronaldinho, Fabio Cannavaro, Ronaldo, Adriano, Robinho, Robbie Keane, Cesc Fàbregas, Wayne Rooney, Zlatan Ibrahimović, Thierry Henry, Carlos Tévez czy Cristiano Ronaldo.

 

joga bonito

 


Autorem artykułów na blogu jest polska firma produkująca stroje sportowe pod marką PEHA.