Najszybszy piłkarz świata – kto nim jest?

Jednym z najważniejszych atrybutów piłkarzy jest ich szybkość. To, jak dużą prędkość są w stanie osiągnąć, często może mieć niebagatelne znaczenie podczas meczu. Najszybsi piłkarze potrafią osiągać niebotyczne prędkości. Przed wami ranking TOP 10 najszybszych piłkarzy świata, a wśród nich – Polak!

Stroje piłkarskie
Stroje z nadrukiem gratis od 109,99 zł

TOP 10 najszybszych piłkarzy świata

10. Robert Lewandowski – 34,8 km/h

Najlepszy zawodnik globu należy także do najszybszych piłkarzy świata. Jest to dość spora niespodzianka, ponieważ spośród wielu elementów będących jego atutami, rzadko kiedy wymieniana jest szybkość. Robert Lewandowski zaskoczył wszystkich w meczu ligi niemieckiej – zapewne nie po raz ostatni – gdy osiągnął 34,8 km/h. Lewy nie jest co prawda najszybszym piłkarzem Bayern, ale bezsprzecznie jego najważniejszym ogniwem, a jak widać nie wyróżnia się jedynie liczbą zdobywanych goli, ale także osiąganą prędkością.

9. Alvaro Odriozola – 34,99 km/h

Młody boczny obrońca Realu Madryt jest niewiele szybszy od Roberta Lewandowskiego. Hiszpan biega z prędkością bliską 35 km/h. Jego obecność w gronie najszybszych piłkarzy nie może być zaskoczeniem, ponieważ ten zawodnik już wcześniej pokazywał swoje możliwości w tym aspekcie. Na razie nie znajduje jednak wielkiego uznania w oczach Zidana, na którym ów wynik nie robi wielkiego wrażenia i rzadko korzysta z jego usług w rozgrywkach ligi hiszpańskiej.

8. Kingsley Coman – 35,01 km/h

To, że Francuz należy do najszybszych piłkarzy świata nie może dziwić nikogo, kto choć raz grał Bayernem Monachium w popularnej grze komputerowej FIFA. Ten atrybut Comana jest oceniany niezwykle wysoko, a rzeczywistość pokazuje, że twórcy wirtualnej zabawy się nie pomylili. Wynik 35,01 km/h może robić wrażenia, ale co ważne Francuz biega nie tylko szybko, ale też mądrze, co pozwala mu na zdobywanie wielu bramek. Coman jest jednym z najszybszych zawodników w Bundeslidze.

7. Mohammed Salah – 35,03 km/h

Egipcjanin jest minimalnie szybszy niż Coman i zajmuje siódme miejsce w gronie najszybszych piłkarzy świata. Osiągnięta przez niego prędkość – nieco ponad 35 km/h to rekord wśród graczy Liverpoolu. Salah jest nie tylko jednym z najszybszych zawodników, ale też jednym z najlepszych na świecie. Od kilku lat jest postrachem obrońców ligi angielskiej.

6. Leroy Sane – 35,04 km/h

Najnowsze wyniki Sane wskazują, że po przeniesieniu się do Bayernu osiągnął podczas meczu prędkość ponad 35 km/h. Choć jest to wynik o zaledwie jedną setną lepszy od Salaha, to trzeba pamiętać, że Sane miał drugą przerwę, a powrót do optymalnej dyspozycji może zająć mu trochę czasu. Szóste miejsce Leroya Sane to z pewnością nie wszystko, na co stać młodego Niemca.

5. Kyle Walker – 35, 21 km/h

Obrońca Manchesteru City jest najstarszy piłkarzem w TOP 10 najszybszych zawodników, ale nie przeszkadza mu to w osiąganiu wysokich prędkości. Najnowsze pomiary wskazują, że mimo trudnego sezonu Premier League jest w stanie biegać z prędkością 35,21 km/h. Walker jest tym samym najszybszym piłkarzem The Citizens.

4. Pierre Emerick-Aubameyang – 35,5 km/h

Gabończyk jest gwiazdą Arsenalu, choć z pewnością nie lśni tak, jak marzyliby o tym kibice Kanonierów. Aubameyang od lat należy do najlepszych i najszybszych napastników na świecie, ale aktualnego sezonu nie może zaliczyć do udanych, gdyż on sam, jak i jego zespół zawodzą. Kto wie, może jego szybkość pozwoli mu zmienić sport i zająć się lekkoatletyką?

3. Alphonso Davies – 35,66 km/h

O możliwościach szybkościowych Daviesa przekonali się obrońcy Barcelony w meczu Ligi Mistrzów, w którym Bayern wprost zdemolował Dumę Katalonii 8:2. Nie dość, że Davies miał w tym meczu kilka fantastycznych dryblingów i asyst, to jeszcze piłkarze Barcy mogli zobaczyć tylko jego plecy. Nic dziwnego bowiem Davies osiąga blisko 36 km/h co daje mu trzecie miejsce w naszym zestawieniu.

2. Inaki Williams – 35,7 km/h

Zawodnik ligi hiszpańskiej i drugi najszybszy piłkarz na świecie. Występujący na co dzień w Athletic Bilbao napastnik od lat należy do czołówki, jeśli chodzi o osiągane prędkości. Niestety, jego szybkość nie przekłada się na skuteczność, bo w przeciwnym wypadku byłby z pewnością kluczową postacią kadry La Furia Roja prowadzonej przez Luisa Enrique.

1. Kylian Mbappe – 36 km/h

Najszybszy piłkarz w historii, najszybszy piłkarz mundialu, najszybszy piłkarz ligi francuskiej – po prostu Kylian Mbappe. Jego 36 km/h to poziom nieosiągalny dla innych zawodników. Bez wątpienia młody Francuz nie powiedział w tym aspekcie ostatniego słowa i będzie śrubował ten wynik.

 


Autorem artykułów na blogu jest polska firma produkująca stroje sportowe pod marką PEHA.