Turnieje piłkarskie dla dzieci w Polsce – przegląd największych imprez sportowych dla dzieci

Turnieje piłkarskie dla dzieci pozwalają młodym piłkarzom na sprawdzenie swoich umiejętności nie tylko w grze między zespołowej. Zawody piłki nożnej dla dzieci są organizowane nie tylko w Polsce. Drużyny piłkarskie mogą być również udział w zawodach międzynarodowych, które są organizowane w kraju, jak i zagranicą. Rokrocznie w Polsce ma miejsce kilka ważnych imprez piłkarskich, w których mogą wziąć udział kluby ze wszystkich województw. Wystąpienie w takich zawodach daje dzieciom nie tylko radość, ale jest dla nich również cennym, sportowym doświadczeniem – niezależnie od wyniku zawodów i miejsca, które na nich zajmą. Na jakie turnieje piłkarskie dla dzieci warto zwrócić szczególną uwagę?

Stroje piłkarskie
Stroje z nadrukiem gratis od 109,99 zł

Turniej piłkarski dla dzieci Sokolik Stary Sącz

Turnieje piłkarskie Sokolik, organizowany rokrocznie w Starym Sączu, można śmiało uznać za jeden z najbardziej profesjonalnych w Europie. Turnieje piłkarskie dla dzieci Sokolik Stary Sącz rozgrywane są od 2011 roku. W 2020 roku turniej będzie już X jubileuszową edycją zawodów. Odbędzie się w terminie 6-7 czerwca i ugości na swoim boisku kilkadziesiąt drużyn z całego świata (Europy i Stanów Zjednoczonych). Nagrodą dla zwycięzców turnieju jest puchar Wiśniowski.

Turniej Profbud Cup

Turnieje piłkarskie dla dzieci Profbud Cup przyciągają uczestników z całej Europy. W zeszłorocznej edycji PROFBUD Cup 2019, która odbyła się w grudniu, udział w turnieju piłkarskim dla dzieci wzięły drużyny z Polski, Portugalii, Słowacji, Danii, Ukrainy i Węgier. Organizatorem imprezy jest Akademia Beniaminek PROFBUD w Krośnie. Zawody trwają 2 dni, a nagrodą dla dzieci są puchar za zajęcie pierwszego miejsca i medale. Turnieje piłkarskie dla dzieci Profbud Cup odbywają się na PROFBUD Arenie vel. Hali Krosno.

Turnieje piłkarskie dla dzieci Profbud Cup Beniaminek Krosno
Turnieje piłkarskie dla dzieci Profbud Cup organizowane przez Akademię Piłkarską Beniaminek Krosno

Turniej Lech Cup

Lech Cup to turnieje piłkarskie dla dzieci , w którym biorą udział zawodnicy z całej Europy. Uczestnictwo w zawodach biorą dzieci z akademii piłkarskich, które ukończyły 12 lat. Turniej piłkarski dla dzieci trwa dwa dni i odbywają się na Hali Uniwersytetu Adama Mickiewicza na Morasku w Poznaniu. Podczas dwóch dni, rywalizują ze sobą międzynarodowe drużyny młodych piłkarzy podzielone na grupy Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Enea Lech Cup to impreza dedykowana wszystkim fanom sportu, podczas której można aktywnie kibicować, jak i miło spędzić czas z rodziną.

Turniej Wrocław Trophy

Tegoroczny turniej piłkarski dla dzieci Wrocław Trophy 2020, odbędzie się w dniach 03-05 lipca we Wrocławiu. Turnieje Wrocław Trophy rozgrywają się na dwóch obiektach sportowych. Będą to między innymi obiekty stadionu olimpijskiego i obiekty znajdujące się Łanach, niecałe 10 kilometrów od Wrocławia. Głównym organizatorem turnieju jest miasto Wrocław i PZPN przy wsparciu AWF i innych współorganizatorów i patronów. Co więcej, turniej Wrocław Trophy jest uznawany za jeden z największych turniejów piłkarskich dla dzieci w środkowej Europie. W zawodach, rokrocznie bierze udział średnio 200 drużyn piłkarskich z ponad 10 krajów! Pierwszy turniej piłkarski dla dzieci Wrocław Trophy odbył się w 2013 roku.

Turniej Legia Cup

Turnieje piłkarskie dla dzieci Legia Cup uchodzi za jeden z bardziej prestiżowych i wyjątkowo profesjonalnych, jakie są organizowane w Polsce. Poprzedzają go eliminacje, w których biorą udział drużyny juniorskie z całej Europy. Turniej eliminacyjny do Legia Cup jest szansą na wzięcie udziału w oficjalnym Legia Cup. Zawody organizowane są na warszawskim stadionie Legii przy ulicy Łazienkowej, a wstęp na wydarzenie jest wolny. Ubiegłoroczny turniej piłkarski dla dzieci Legia Cup 2019, był już XV edycją zawodów i odbył się 23-24 listopada. W prestiżowym turnieju wzięły również udział drużyny juniorów, między innymi z Manchester United i Juventusu.

Turniej Estima Cup

Turnieje piłkarskie dla dzieci Estima Cup rozgrywane są cyklicznie w Nowej Rudzie i Trzebnicy nieopodal Wrocławia. Najbliższy turniej odbędzie się na obiektach Centrum Turystyczno – Sportowych w Nowej Rudzie i GCKiS w Trzebnicy, w których to organizowane są również obozy piłkarskie dla dzieci. Tegoroczne zawody będą odbywały się w turach od marca do końca czerwca (inne terminy dla każdej z grup wiekowych od 8 do 14 lat). Przede wszystkim turniej Estima Cup jest dedykowany dla drużyn piłkarskich z całej Polski.

Turniej Api Cup Zakopane

Turnieje piłkarskie dla dzieci Api Cup Zakopane odbywa się cyklicznie na zakopiańskiej Api Sport Arenie. Są to zawody międzynarodowe, w których udział biorą drużyny juniorskie z całej Europy. Turnieje piłki nożnej dla dzieci organizowane są dwa razy w ciągu roku. Czas ich trwania przypada na wiosnę i na jesieni. Poza tym, na Api Sport Arenie, odbywają się również zawody Termy Gorący Potok Cup (dla dziewięciolatków) i Bellsport Cup (dedykowany dla piętnastolatków). W turnieju Api Cup może wziąć udział każdy zespół, który spełnia kryteria wiekowe założone przez organizatora.

Jak widać profesjonalnych imprez piłkarskich dla dzieci jest dość dużo. Zazwyczaj są to zawody organizowane cyklicznie. Dla wielu drużyn, wzięcie udziału i zajęcie wysokiego miejsca w turnieju jest nie tylko prestiżem, ale również trampoliną dla dalszej kariery piłkarskiej. Nie da się też ukryć, że możliwość zaprezentowania barw swoich strojów piłkarskich na nieco szerszą skalę jest również zachętą do kontynuowania treningów i szlifowania swoich umiejętności.

 


Autorem artykułów na blogu jest polska firma produkująca stroje sportowe pod marką PEHA.