Jak się ubrać do gry w siatkówkę?

Gdy szykujesz się do gry w siatkówkę ze znajomymi lub właśnie dołączasz do zorganizowanej drużyny po raz pierwszy, możesz zastanawiać się, jakie ubrania zazwyczaj są noszone do gry w siatkówkę. Jeśli chodzi o wyłącznie rekreacyjną grę w siatkówkę – nie ma narzuconego dress codu. Warto jednak pamiętać, że nieco inaczej to wygląda w szkole sportowej lub podczas treningów siatkarskich w klubie sportowym.

Koszulki do siatkówki – ważny element stroju siatkarskiego

Koszulka siatkarska z sublimacją, czyli indywidualnym nadrukiem (numer, logotyp, nazwa klubu, nazisko itp.) to oficjalna wersja górnej części garderoby siatkarza – wymagana podczas zawodów i mniej oficjalnych rozgrywek. Koszulka siatkarska musi być wygodna i nie za ciasna. Fani dopasowanych fasonów, mogą postawić na komfortową mieszankę dzianiny poliestrowej i elastanu, która pozwala na doskonałe dopasowanie do sylwetki bez uciskania, ciągnięcia i szeroko pojętej niewygody. Klasyczną wersją są natomiast koszulki do siatkówki z dzianiny poliestrowej, która jest lekka, miła w dotyku i szybkoschnąca. Koszulki siatkarskie męskie PEHA, mają komfortowy, krótki rękaw i nowoczesny fason. Koszulki siatkarskie damskie mogą mieć aż 3 rodzaje wykończenia rękawka – lekki motylek, bezrękawnik lub prosty, krótki rękaw. Za mała i za ciasna koszulka może ograniczyć twoją zdolność do szybkiego poruszania się po boisku lub ekspresyjnego wyciągnięcia rąk do piłki. Może to również stwarzać ryzyko rozdarcia materiału podczas gry. Dlatego tak ważne jest postawienie na wysoką jakość dzianin PEHA, które zapewniają nie tylko wygodę, ale są również bardzo wytrzymałe.

Koszulki siatkarskie damskie

Spodenki siatkarskie – długie czy krótkie?

Jeśli chodzi o to, co należy nosić na dole, istnieje kilka różnych opcji. Można je mieszać i dopasowywać, w zależności od sezonu i temperatury. Największą popularnością wśród siatkarzy i siatkarek cieszą się jednak niezmiennie krótkie spodenki siatkarskie. Warto wybierać modele z wszytą, komfortową gumką, która utrzymuje spodenki na miejscu i jednocześnie nie uciska i nie obciera bioder podczas aktywności. Dobre dopasowanie i fason „bliżej ciała” jest klasyczną wersją odzieży do siatkówki. Luźne spodnie sportowe nie są najlepszym wyborem. Spodenki siatkarskie powinny być wygodne, przylegać do ciała i sięgać przed kolano – tak aby nie zakrywać wymaganych nakolanników. Noszenie zbyt długich spodni utrudnia dopasowanie do nich ochraniaczy, które jeśli znajdą się pod spodem materiału, narażają odzież na rozerwanie podczas ślizgu po podłodze. Długie spodnie siatkarskie mogą być z powodzeniem noszone podczas gry czysto rekreacyjnej. Ważne jest aby rozciągały się w kroku i wokół uda. Spodenki siatkarskie, które wchodzą w skład stroju PEHA spełniają wszystkie wymogi odnośnie budowy i wyglądu dolnej części odzieży sportowej do siatkówki – z pewnością zdadzą egzamin w każdej sytuacji.

Strój siatkarski może być uzupełniony bluzą siatkarską, którą można narzucić na siebie podczas rozgrzewki i treningów w chłodne dni. Ważnym, a często pomijanym elementem garderoby są odpowiednie skarpety siatkarskie. Te od PEHA, mają anatomiczny kształt, nie uciskowy ściągacz i pozwalają na doskonałe dopasowanie do stopy, zapobiegając bolesnym otarciom. Osoby, które trenują siatkówkę regularnie, mogą uzupełnić swoją szafę o dresy siatkarskie ze specjalnie zaprojektowanymi spodniami, które z myślą o siatkarzach zostały uzupełnione o funkcjonalny suwak na dole nogawki. To wszystko, w szerokiej gamie wzorniczej znajdziesz naszym sklepie siatkarza PEHA! Usługę sublimacji wykonujemy GRATIS!

 


Autorem artykułów na blogu jest polska firma produkująca stroje sportowe pod marką PEHA.