Jak zrobić nadruk na koszulce?

Każdy sportowiec, który bierze udział w oficjalnym meczu powinien być wyposażony w profesjonalny, personalizowany strój sportowy. W branży odzieży sportowej występuje kilka technik nadruku, które umożliwiają personalizację, czyli wykonanie indywidualnego nadruku na koszulkach sportowych. Przyjrzyjmy się bliżej dwóm, najpopularniejszym i według wielu opinii najlepszym technikom drukowania projektów na odzieży sportowej. Kiedy możemy użyć sublimacji, a kiedy lepiej sprawdzą się koszulki z nadrukiem termotransferowym?

Sublimacja – nadruk na koszulki i stroje sportowe

Sublimacja to technika, której efektem jest integralny z włóknami dzianiny nadruk. Przede wszystkim sublimacja daje niemal nieograniczone możliwości personalizacji. Dzięki niej możliwe jest naniesienie na dowolne miejsce na koszulce logotypu, herbu, napisu i numeru. Sublimacja to technika wykorzystująca działanie ciepła i ultra trwałych tuszów sublimacyjnych. Z wykorzystanie specjalistycznego sprzętu, przesłany przez zamawiającego projekt jest dosłownie wtapiany we włókna dzianiny poliestrowej. Efektem tego procesu jest koszulka z elastycznym, nieodklejającym się i nie pękającym nadrukiem, którego kolory pozostają intensywne, mimo częstego użytkowania i częstych prań. Nadruk na koszulce wykonany ta techniką będzie doskonale się prezentował i co ważne – zachowa swój dobry wygląd tak długo, jak długa jest żywotność koszulki. Personalizowane koszulki z własnym nadrukiem należy prać zgodnie z zaleceniami producenta. Nie powinno się ich wybielać i suszyć w suszarkach bębnowych.

Nadruk sublimacyjny na koszulki sportowe

Termotransfer  – rodzaj nadruku z użyciem papieru transferowego, na koszulkę, kubek i inne powierzchnie

Nadruk termotransferowy wykonuje się z wykorzystaniem urządzeń generujących wysokie temperatury (nawet do 150 stopni) i specjalnego papieru (papier transferowy). Na papier transferowy należy w pierwszej kolejności wydrukować wybrany projekt, który ma być umieszczony na powierzchni koszulki. Nadruk na papierze będzie lustrzanym odbiciem wzoru.  Aby przenieść wzór z papieru na koszulkę nakłada się arkusz zadrukowanego papieru na dzianinę i za pomocą specjalnej prasy emitującej ciepło przenosi się nadruk z papieru na koszulkę. Taki nadruk na koszulce jest błyskawiczny w realizacji. Nadruki termotransferowe najlepiej prezentują się na jasnych, białych koszulkach – gwarantuje to najlepsze oddanie i nasycenie kolorów nadruku. Należy więc wziąć to pod uwagę planując personalizowane koszulki dla swojej drużyny. Nadruk termotransferowy z czasem robi się miękki, tak samo jak koszulka. Taki rodzaj nadruku na koszulce można wykonać tylko w miejscu, które jest przygotowanie technicznie tj. ma profesjonalny papier transferowy i specjalną prasę, dzięki której można wydrukować nadruk na koszulce bez obaw o ostateczny efekt nadruku i to, jak zachowa się koszulka pod wpływem ciepła.

Wiesz już jak można zrobić nadruk na koszulce, ale która metoda jest najlepsza? Z pewnością do najlepszych i najbardziej trwałych metod personalizacji można zaliczyć sublimację, która wiedzie prym jeśli chodzi o nadruk na koszulki sportowe. Nie mniej jednej inne metody również mają swoich zwolenników. Jeśli chcesz zrobić koszulkę z własnym, klubowym nadrukiem w pierwszej kolejności wybierz komplet sportowy, który ma być pokryty nadrukiem. Jego kolor i rodzaj dzianiny mogą być wskazówką do tego, jaki nadruk będzie dla nich najlepszy. Obecnie, można zrobić nadruk termotransferowy (czyli ten, który wykorzystuje papier i prasę) na niemalże każdej powierzchni (na koszulki, kubki itp), a sublimacja jest trwałym nadrukiem dedykowanym wyłącznie na odzież sportową – poliestrową (czyli np. na koszulkę, bluzę itp). Posiadanie własnej, spersonalizowanej koszulki meczowej jest nie tylko obowiązkiem, jeśli planuje się brać udział w oficjalnym meczu, ale również powodem do dumy. Młodzi zawodnicy i dzieci stawiające pierwsze kroki w sporcie najczęściej nie mogą doczekać się, aby zrobić koszulkę z własnym nadrukiem.

 


Autorem artykułów na blogu jest polska firma produkująca stroje sportowe pod marką PEHA.