Zarobki piłkarzy na świecie – top 10

Piłka nożna to nie tylko sportowe emocje, ale także ogromne pieniądze. Zarobki piłkarzy należących do ścisłej czołówki sięgają astronomicznych kwot. Przed Wami ranking 10 najlepiej zarabiających zawodników na świecie, a wśród nich m.in. Lionel Messi i Cristiano Ronaldo.

Stroje piłkarskie
Stroje z nadrukiem gratis od 109,99 zł

Dlaczego piłkarze zarabiają tak dużo?

Piłka nożna to sport, który bez wątpienia generuje najwięcej emocji, ale także najwięcej pieniędzy dla piłkarzy czy inwestorów. Piłkarze czczeni są przez kibiców niczym bogowie. Właśnie dlatego pensje, które inkasują piłkarze są tak wysokie. Nakłady marketingowe, prawa telewizyjne, reklama – wszystko to składa się na to, że czołowi piłkarze zgarniają gigantyczne pensje. Najwięcej, bo ponad 100 milionów dolarów zarabiają Cristiano Ronaldo i Lionel Messi.

TOP 10 najlepiej zarabiających piłkarzy wg Forbes – ranking

Ranking otwiera David De Gea. Czyste konto to pojęcie, które hiszpański bramkarz, przynajmniej w ostatnich miesiącach, zna jedynie z piłkarskiej encyklopedii. De Gea jest daleki od optymalnej dyspozycji, ba! – nie należy nawet do najlepszych bramkarzy świata. Niemniej jednak na swoje zarobki nie może narzekać. Za sezon 2020/21 zgarnie 27 milionów dolarów.

Robert Lewandowski to jedyny polski zawodnik uwzględniony przez nasz ranking. Robert to najlepszy piłkarz świata w 2020 roku według FIFA . Z pewnością jest jedną z największych gwiazd futbolu, a jego zarobki w tym sezonie to 28 milionów dolarów. Robert Lewandowski jest w czołówce najlepiej zarabiających piłkarzy świata, a wszystko wskazuje na to, że będzie się piął w górę rankingu, jednak póki co zajmuje dziewiąte miejsce.

Czasy, w których Walijczyk zostawiał rywali za plecami minęły – oby nie bezpowrotnie – ale Gareth Bale wciąż znajduje się w gronie 10 najlepiej zarabiających piłkarzy świata. Zarobki byłego piłkarza Realu Madryt to około 30 milionów dolarów rocznie. Choć Bale nie znajduje się już w panteonie największych gwiazd futbolu, to ranking pokazuje, że jego zarobki wciąż są bardzo wysokie.

Ranking zawiera dwóch piłkarzy Barcelony. Szczęśliwą siódemką może pochwalić się Antoine Griezmann. Mistrz świata co prawda zawodzi w barwach Barcelony, ale jego konto zdecydowanie nie świeci pustkami. Zarobki byłego piłkarza Atletico Madryt w sezonie 2020/21 to, bagatela, 33 milionów dolarów. W zespole Dumy Katalonii więcej zarabia tylko Lionel Messi.

Paul Pogba to kolejny Francuz, którego zarobki prezentują się znacznie lepiej niż aktualna forma sportowa. Pomocnik Manchesteru United jest w czołówce najlepiej zarabiających piłkarzy świata, a jego pensja za ten sezon to, według Forbesa, 34 miliony dolarów.  Kiedyś był zaliczany do najbardziej obiecujących gwiazd młodego pokolenia, jednak dziś jest daleki od czasów swojej świetności.

Piłkarze, którzy zarabiają najwięcej – czołowa piątka

Mówi się, że zarobki piłkarzy Premier League należą do najwyższych, ale Mohammed Salah to drugi i ostatni przedstawiciel ligi angielskiej uwzględniony przez ranking. 37 milionów dolarów za sezon to sprawia, że pod względem pensji Salah jest piątym piłkarzem świata.

Ranking na czwartym miejscu ukończył Kylian Mbappe. Inni piłkarze nie mogą dogonić Francuza nie tylko na boisku, ale także w wyścigu po wysokie pensje. Jedna z gwiazd futbolu jest na czwartym miejscu wśród 10 najlepiej zarabiających piłkarzy świata. Piłkarz mistrza Francji zarabia 42 miliony dolarów za sezon. Zarobki piłkarzy PSG od lat są problematyczne ze względu na finansowe fair play, ale pensje Mbappe czy Neymara bez dwóch zdań będą jednymi z najwyższych w światowym futbolu.

Ranking najlepiej zarabiających piłkarzy – podium

Zarobki piłkarzy takich jak Neymar muszą być wysokie, ponieważ to właśnie dla takich zawodników kibice oglądają piłkę nożną. Jedna z najjaśniejszych gwiazd światowego futbolu może pochwalić się pensją na poziomie 96 milionów dolarów. Gwiazdor reprezentacji Brazylii to czołowy zawodnik świata i znajduje się w ścisłej czołówce 10 najlepiej zarabiających piłkarzy. Piłkarze, którzy go wyprzedzają to bez wątpienia dwaj najlepsi piłkarze wszech czasów futbolu.

Cristiano Ronaldo i Lionel Messi

Niniejszy ranking jest kolejnym, w którym dwóch najlepszych piłkarzy współczesnego futbolu rywalizuje ze sobą. Argentyńczyk tym razem okazał się lepszy niż Cristiano Ronaldo. Zarobki piłkarzy Barcelony i Juventusu mogą przyprawić o niemały zawrót głowy.

Ile zarabiają piłkarze, którzy z pewnością należą do największych gwiazd światowego sportu?

Cristiano Ronaldo to jeden z dwóch piłkarzy, którzy zarabiają powyżej 100 milionów dolarów za sezon. Czołowy zawodnik świata jest najlepiej opłacanym piłkarzem włoskiej Serie A. Tym razem jednak nie znalazł się na szczycie listy. Lionel Messi tym razem zdystansował Ronaldo i może pochwalić się zarobkami na poziomie 126 milionów dolarów.

Zarobki najlepszych piłkarzy świata z pewnością mogą być szokiem dla kibiców. Warto jednak pamiętać, że ich pensje są tak wysokie, ponieważ futbol jest jedną z najchętniej oglądanych dyscyplin sportów świata.

PiłkarzNarodowośćKlubZarobki [w mln $]
David De GeaHiszpaniaManchester United27
Robert LewandowskiPolska Bayern Monachium 28
Gareth BaleWalia Real Madryt 29
Antoine GriezmannFrancja Barcelona 33
Paul PogbaFrancja Manchester United 34
Mohammed SalahEgipt Liverpool 37
Kylian MbappeFrancja PSG 42
NeymarBrazylia PSG 96
Cristiano RonaldoPortugalia Juventus 117
Leo MessiArgentyna Barcelona 126

 


Autorem artykułów na blogu jest polska firma produkująca stroje sportowe pod marką PEHA.