Najlepsi piłkarze wszech czasów

Najlepsi piłkarze wszech czasów

Najlepsi piłkarze wszech czasów

Stroje piłkarskieFani, eksperci i sami piłkarze gorliwie omawiają ten temat regularnie aranżując i zmieniając listę najlepszych piłkarzy wszech czasów. Niektórzy z nich to żywe legendy – piłkarze, którzy za życia zapisali się na kartach historii. Osiągnięcia innych wzrosły dopiero po ich odejściu, wraz z postępem czasu. Niestety lista TOP 7 piłkarzy wszech czasów jest zawsze bardzo subiektywna  – każdy fan piłki nożnej ma na ten temat własne zdanie. Siła charakteru, charyzma i talent nie zawsze idą w parze z liczbą zdobytych goli. Czemu? Piłka nożna to sport zespołowy – jeden gracz, nawet ten najzdolniejszy – nie wygra meczu sam. Aktualnie po prostu nieuczciwe by było porównanie piłkarzy z lat 30. z legendą piłki nożnej taką jak np. Johan Cruyff, Luis Figo, czy Diego Maradona. Aby uczciwie określić sportowca mianem “piłkarz wszech czasów” warto przyjrzeć się jego karierze i trzy charakterystyczne cechy: naturalny talent, determinację i staż zawodowy. Najlepsi piłkarze w historii mają lub mieli realny wkład w zdobywanie pierwszych miejsc na mistrzostwach, a część z nich nie jest już aktywna zawodowo. Większość z nich jest jednak nadal aktywna sportowo, udzielają się również komercyjnie lub społecznie. Pracują jako trenerzy, aktorzy, zakładają fundacje lub odkrywają w sobie nowe talenty i zajmują się aktorstwem (jak np. Eric Cantona i Diego Maradona).

Oto najlepsi piłkarze w historii – ich miejsca są wybrane losowo, a sam ranking najlepszych piłkarzy jest mocno subiektywny. Trudno jednak nie zgodzić się, że znajdują się w niej strzelcy wielu bramek, piłkarze rozpoznawalni na całym świecie, którzy zajmują specjalne miejsce w historii piłki nożnej.

Pele – legenda piłki nożnej, ikona świata sportu

Chyba każda lista zatytułowana „Najlepsi piłkarze na świecie” zaczyna się, bądź kończy na brazylijskiej legendzie piłki nożnej, czyli Pele. Pele jest trzykrotnym mistrzem Świata (1958,1962 i 1970) i wzorem zarówno dla aspirujących, jak i doświadczonych piłkarzy. Pele miał zaledwie 17 lat, kiedy zadebiutował na boisku w meczu reprezentacji Brazylii w M1958 roku. Podczas swojej kariery zdobył przydomek „O Rei” (Król). Pele przypisuje się 1283 bramki i choć wiele z zdobył w pół formalnych zawodach, ta naprawdę zadziwiająca liczba podkreśla jego rangę na świecie w historii piłki nożnej.

Diego Maradona – napastnik, najlepszy piłkarz XX wieku

Chociaż Pele jest powszechnie uważany za najbardziej znanego piłkarza są tacy, którzy uważają, że to właśnie Argentyńczyk Diego Maradona powinien zająć pierwsze miejsce wśród najlepszych piłkarzy wszech czasów. To właśnie Diego Maradona poprowadził swój klub do pierwszych dwóch tytułów ligowych i zwycięstwa w Pucharze UEFA. Poza piłką nożną Diego Maradona zajął się również filmem. W 2002 roku zagrał niewielką rolę w “Playing For The Enemy”. Cała Argentyna uważa piłkarza Diego Maradonę za dobro narodowe. Nic dziwnego – śledząc jego dorobek piłkarski, można z czystym sumieniem umieścić go na liście najlepszych piłkarzy wszech czasów.

Cristiano Ronaldo – piłkarz – celebryta, najlepszy napastnik świata

Piłka nożna większości osób kojarzy się właśnie z Ronaldo. Dzięki swojej szybkości, charyzmie i niewątpliwym talencie do ataków Cristiano Ronaldo zdobywa zasłużenie wysokie miejsce na liście najlepszych piłkarzy wszech czasów. To właśnie Cristiano Ronaldo stał się pierwszym graczem, który zdobył aż 17 razy tytuł króla strzelców i 5 razy stał się piłkarzem roku FIFA. Napastnik Cristiano Ronaldo jako kapitan Portugalii zwyciężył w Euro 2016 i zdobył rekordowe pięć trofeów Ligi Mistrzów z Manchesterem United i Realem Madryt. Cristiano Ronaldo to również najmłodszy zawodnik, który otrzymał nagrodę piłkarza roku FIFA. Cristiano Ronaldo jest również rekordzistą pod względem liczby bramek zdobytych w Pucharze Świata. Cristiano Ronaldo można kochać, albo nienawidzić – jednak trzeba szczerze przyznać, że jest niewiarygodnie utalentowany. I zasłużenie zajmuje wysokie miejsca na liście najlepszych piłkarzy wszech czasów. Praktycznie każdy ranking umieszcza Ronaldo na wysokiej pozycji. To zdobywca niewiarygodnie wysokiej liczby zdobytych bramek – napastnik wszech czasów.

Eric Cantona – Francja jest z niego dumna! Jeden z najlepszych piłkarzy wszech czasów

Eric Cantona to francuska i historyczna osobowość powszechnie znana i ceniona w świecie piłki nożnej. Utalentowany napastnik Eric Cantona jest uważany za jednego z najlepszych graczy w Premier League. Cantona zdobył w 93/94 roku tytuł zawodnika roku i był aż 6 krotnym zdobywcą Superpucharu Anglii. Eric Cantona znany jest nie tylko z naturalnego talentu, ale również z wyjątkowo porywczego charakteru. Uznawano go za nieprzewidywalnego szaleńca, który potrafił jednym golem wzbudzić euforię i zdumienie kibiców. Wiele osób uważa go za jednego z najlepszych piłkarzy wszech czasów i wyjątkową osobowość świata sportu.

Zinedine Zidane – Jeden z najpszych piłkarzy ofensywnych w historii piłki nożnej

Zinedine Zidane stał się najbardziej znanym europejskim piłkarzem ofensywnym w historii. W swojej karierze zdobył trzy tytuły piłkarza roku FIFA. Zidane miał również słynny temperament – słynne uderzenie „z byka” włoskiego Marco Materazziego na Mundialu w 2006 roku. Wkrótce po tym zdarzeniu odnowił swoją reputację z  nawiązką (jako menedżer Realu Madryt). Był ikoniczną postacią pokolenia francuskich piłkarzy, którzy zdobyli Puchar Świata 1998 i Mistrzostwa Europy 2000. Po krótkiej przerwie wrócił do drużyny narodowej w 2005 roku i był kapitanem Francji do finału Pucharu Świata 2006, gdzie zdobył Złotą Piłkę (coroczny plebiscyt piłkarski) jako najwybitniejszy zawodnik turnieju. Na poziomie klubowym Zinedine Zidane wygrał La Liga i Ligę Mistrzów UEFA z Realem Madryt i dwa mistrzostwa ligi Serie A z Juventusem. To zdobywca Pucharu Interkontynentalnego i Superpucharu UEFA. Zidane jest obok brazylijskiego napastnika Ronaldo, jedynym trzykrotnym zwycięzcą Piłkarza Roku FIFA. Z uwagi na lata życia poświęcone piłce nożnej, pasji i talentowi do sportu można śmiało uznać go jednym z najlepszych piłkarzy wszech czasów.

Lionel Messi – żywa legenda piłki nożnej

Argentyńczyk Lionel Messi jest żywą legendą, jednym z najlepszych piłkarzy wszech czasów. Lionel Messi to aż 6 krotny zdobywca Ballon d’Ors. To on pobił rekord 91 zdobytych bramek w ciągu jednego roku kalendarzowego. Jego piłkarski talent doprowadził Barcelonę do dziewięciu tytułów ligowych i czterech zwycięstw w Lidze Mistrzów. Jego „wartość rynkowa” wyceniania jest na bagatela 140 milionów euro! Lionel Messi zdobył aż 6 razy puchar Piłkarza Roku FIFA. Jak widać Argentyna i Brazylia naprawdę są krajem piłkarskich sław światowego formatu. Ciężko sobie wyobrazić ranking “Najlepsi Piłkarze wszech czasów” bez osobowości jaką jest Lionel Messi.

Ronaldo Luís Nazário de Lima – kolejny wielki, brazylijski talent

Ronaldo Luís Nazário de Lima mając zaledwie 17 lat został włączony do składu reprezentacji Brazylii. W latach 1996-1998 Ronaldo był najlepszym graczem na świecie. Ronaldo trzykrotnie zdobył nagrodę Piłkarza roku FIFA (w 1996, 1997 i 2002). Ronaldo był uznany za jednego z najlepszych piłkarzy w Mistrzostwach Świata i jednocześnie drugim, najlepszym strzelcem w ich historii (zdobył aż 15 bramek). Włochy, Hiszpania, Holandia, Brazylia – Ronaldo grał w zespołach takich jak np. Real Madryt, FC Barcelona, czy też AC Milan.

Najlepsi piłkarze wszech czasów to nie tylko Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, czy też Diego Maradona. Najlepsi piłkarze w historii to również takie legendy jak Raul, Del Piero, Zlatan Ibrachomovic, czy np. Beckham i wielu innych utalentowanych piłkarzy. Niemcy, Włochy, Portugalia, Anglia, Francja – to właśnie tamtejsze kluby ubiegają się o transfer najlepszych talentów, zdobywców największej liczby bramek. Piłka nożna jest jednym z najbardziej popularnych sportów na całym świecie. Aktualnie, tacy piłkarze jak Lionel Messi, czy Cristiano Ronaldo są żywą legendą – idolami młodych chłopców z zamiłowaniem do piłki. To właśnie na podstawie przebiegu ich kariery, młodzi chłopcy i aspirujący piłkarze decydują się na rozpoczęcie swojej własnej przygody ze sportem.


Producent odzieży sportowej PEHA poleca:


Zobacz również:


Autorem artykułów na blogu jest polska firma produkująca stroje sportowe pod marką PEHA.

[Głosów: 4   Average: 5/5]
Udostępnij