Ile zarabia Messi? Tajemnice majątku

Lionel Messi, znany na całym świecie jako jeden z najlepszych piłkarzy wszech czasów, budzi ogromne zainteresowanie nie tylko swoimi umiejętnościami na boisku, ale także swoim majątkiem. Wielu fanów i dziennikarzy jest ciekawych, ile dokładnie zarabia ten argentyński zawodnik i jakie są tajemnice jego bogactwa.

Stroje piłkarskie
Stroje z nadrukiem gratis od 119,99 zł

Kim jest Lionel Messi i dlaczego jest jednym z najlepiej opłacanych piłkarzy na świecie?

Lionel Messi to jeden z najlepszych piłkarzy na świecie. Argentyńczyk jest legendą wielkiego klubu FC Barcelona, dla którego zagrał ponad 500 spotkań i strzelił blisko… 500 bramek! Zdobył też 44 trofea, co czyni z niego najbardziej utytułowanego piłkarza na świecie. Na dorobek Messiego składa się: mistrzostwo świata do lat 20, dziesięć mistrzostw Hiszpanii, osiem Superpucharów Hiszpanii, siedem Pucharów Hiszpanii, cztery wygrane w Lidze Mistrzów, trzy Superpuchary Europy, trzy zwycięstwa w Klubowych Mistrzostwach Świata, dwa mistrzostwa Francji, Superpuchar Francji, mistrzostwo świata, mistrzostwo olimpijskie, Copa America oraz Finalissima. Ośmiokrotnie zdobywał tez Złotą Piłkę. Przez kilka sezonów był też najlepiej zarabiającym piłkarzem na świecie. Stracił jednak ten tytuł na rzecz Cristiano Ronaldo, który podpisał kontrakt z saudyjskim Al-Nassr. Reprezentował także barwy francuskiego Paris Saint-Germain.

Majątek Leo Messiego

W trakcie swojej kariery zawodnik zarobił ponad 1 mld dol. Magazyn „Forbes” szacuje, że Messi zapracował na swój majątek podczas swojej kariery 1 mld 150 mln dol.  LeBron James, Cristiano Ronaldo i Tiger Woods — może pochwalić się większą pensją. Według miesięcznika tylko dwóch kolejnych przekroczyło prób 1 mld dolarów w karierze – Roger Federer i Floyd Mayweather.

Zarobki Messiego w Inter Miami

Przed podpisaniem kontraktu, mistrz świata z 2022 roku miał na stole niezwykle lukratywną ofertę z Al Hilal. Klub z Arabii Saudyjskiej zaoferował aż 500 milionów euro za sezon gry, przygotowując trzyletnią umowę. Mimo to Leo Messi zdecydował się w 2023 roku na parafowane umowy z Interem Miami, klubem amerykańskiej ligi MLS. W klubie, którego właścicielem jest David Beckham może liczyć na zarobki opiewające na około 43 miliony funtów za sezon gry. Oprócz tego 35-latek ma ważne kontrakty reklamowe z takimi firmami jak Adidas, Gatorade czy Pepsi. Na mocy umów może liczyć na ok. 30 milionów dolarów rocznie.

Jak zarabiałby Messi, gdyby zarabiał w złotówkach?

Co by było, gdyby Leo Messi inkasował takie kwoty w Polsce? Zarabiałby:
Ile zarabia Messi rocznie? 223,6 mln zł rocznie
Ile zarabia Messi miesięcznie? ok. 18,6 mln złotych miesięcznie
Ile zarabia Messi tygodniowo? ok. 4,4 mln złotych tygodniowo
Ile zarabia Messi dziennie? ok. 630 tysięcy złotych dziennie
Ile zarabia Messi na godzinę? ok. 26 tysięcy złotych na godzinę
Ile zarabia Messi na minutę? ok. 440 złotych na minutę
Ile zarabia Messi na sekundę? ok. 7 złotych na sekundę

 

Ile zarabia Leo Messi?

 


Autorem artykułów na blogu jest polska firma produkująca stroje sportowe pod marką PEHA.