Jaki jest najwyższy wynik w piłce nożnej?

Gdy Niemcy ogrywali Brazylię na mundialu w 2014 aż 7:1 mówiło się o deklasacji. Gdy Manchester United w identycznym stosunku pokonał AS Romę, mówiło się o pogromie. Warto jednak wiedzieć, że takie wyniki to wręcz rezultaty „na styku” w porównaniu do najwyższych wyników w historii piłki nożnej na świecie.

Stroje piłkarskie
Stroje z nadrukiem gratis od 109,99 zł

Najwyższy wynik w historii światowej piłki nożnej – TOP 3

Przedstawimy Wam dziś mecze piłki nożnej, które kończyły się niecodziennymi wynikami. Najwyższy wynik w piłce nożnej w historii naprawdę robi wrażenie!

3. Dundee Harp 35 : 0 Aberdeen Rovers

Zapraszamy do naszego wehikułu czasu, przenosimy się do roku 1895! Szkocja, 12 września tegoż roku. Zapewne deszczowe, jak to Wyspach Brytyjskich, popołudnie. Futbol jest dopiero w powijakach, dopiero rodzi się gra, którą dziś kochają miliardy. Tego dnia z pewnością futbolu nie pokochali piłkarze i kibice Aberdeen Rovers. Drużyna z górniczego miasta udała się do oddalonego o 112 kilometrów Dundee. Dziś ta podróż trwa nieco ponad godzinę, wówczas na pewno zajmowała więcej czasu. Jednak to nie droga do Dundee, a trasa powrotna musiała być dla graczy z Aberdeen ciężką przeprawą.

Zapewne trudno wraca się z wyjazdowego spotkania z bagażem 35 straconych bramek. Mecz zakończył się wynikiem 35:0 dla Dundee Harp. Ten rezultat, w momencie końcowego gwizdka był najwyższym rezultatem występu piłkarskiego w historii. Co ciekawe, został jednak pobity tego samego dnia.

2. Arbroath 36 : 0 Bon Accord

Ten sam dzień, ten sam rok i też Szkocja. Fakt, że zespół Bon Accord przyjechał na rozgrywki zdziesiątkowany, bez piłkarskich strojów czy odpowiedniego sprzętu zwiastował to, co miało wkrótce nadejść. Do przerwy było 15:0 dla gospodarzy, po przerwie dorzucili jeszcze 21 bramek. Wynik spotkania36:0 dla Arbroath. Padł najwyższy wynik w historii piłki nożnej. Wynik, który utrzymał się nieprzerwanie aż do 31 października 2002 roku.

1. AS Adema 149 : 0 SO l’Emyrne

Nie musicie przecierać oczu. 149 bramek padło w jednym meczu. Meczu, który był rozgrywany w tak nietypowych okolicznościach, że warto rzucić na nie nieco światła. Przenieśmy się zatem na Madagaskar.

Goście bronili mistrzowskiego tytułu zdobytego w 2001 roku. System rozgrywek na Madagaskarze był tak skonstruowany, że o miano najlepszej drużyny w kraju walczyły cztery czołowe ekipy sezonu zasadniczego. Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym. Po pięciu rozegranych kolejkach było już jednak wiadomo, że nowym mistrzem zostanie AS Adema. Obrońcy tytułu zremisowali kluczowe spotkanie z inną drużyną po rzucie karnym podyktowanym w bardzo wątpliwych okolicznościach.

W ramach protestu przeciwko, jak sądzili, niesprawiedliwej decyzji sędziego, piłkarze SO l’Emyrne postanowili w niecodzienny sposób zbojkotować mecz z nowym mistrzem, AS Ademą. Gdy tylko rozpoczął się mecz, goście atakowali… własną bramkę. Wszystkie gole, które padły w tym meczu były bramkami samobójczymi, a najlepszym snajperem tego spotkania był stoper gości, który aż 69 razy trafił do własnej siatki! Gole w tym meczu strzelano średnio co 36 sekund! W tym spotkaniu strzelono aż 149 goli, a ten wynik to absolutny rekord świata!

Najwyższy wynik w historii polskiej piłki

My, Polacy, również nie mamy się czego wstydzić. Najlepsze wyniki odnotowane nad Wisłą nie ustępują, a nawet są lepsze od meczów wspomnianych powyżej.

3. Szczakowianka Jaworzno – Tęcza Błędów 34 : 0

Mecz w klasie A. Szczakowianka Jaworzno, z przeszłością w Ekstraklasie, mierzy się z Tęczą Błędów. Tęczą, która na boisko gospodarzy przyjechała… w siedmioosobowym składzie. To musiało się źle skończyć. I się skończyło. 34:0. Najlepiej to spotkanie z pewnością wspomina zdobywca strzelec 17 goli, Radomir Jarzynka. Wynik z tego meczu przez dług czas był rekordem w historii polskiej piłki nożnej.

2. LKS Skidziń – KS Chełmek 0 : 35

W meczu Pucharu Polski pomiędzy ekipą KS Chełmek a LKS-em Skidziń został pobity rekord Szczawkowianki. Gospodarze występowali w oświęcimskiej klasie B, goście w wadowickiej okręgówce. Na listę strzelców wpisali się wszyscy piłkarze gości, bramkę zdobył nawet bramkarz.

1. Big Show Poznań – TPS II Winogrady 0 : 46

Najniższe szczeble Pucharu Polski mają swój niepowtarzalny klimat. Do rozgrywek może się zgłosić każdy, kto ma jednolity komplet strojów i odrobinę chęci. Już na 25 minut przed końcem było wiadomo, że rekord został pobity, gdyż w 65 minucie gry było już 38:0 dla ekipy z Winogradów. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 46:0, ale nominalni gospodarze nie byli specjalnie zniesmaczeni rezultatem, wszak zapisali się w historii polskiej i światowej piłki!

 


Autorem artykułów na blogu jest polska firma produkująca stroje sportowe pod marką PEHA.