Książki o siatkówce warte uwagi

Książki o siatkówce, siatkarzach i ich trenerach to zarówno propozycje instruktażowe – poradniki dla trenerów i studentów AWF, jak i samych siatkarzy stawiających pierwsze kroki w tym sporcie. Z kolei książki o siatkarzach i sławnych trenerach to propozycje dla wszystkich – zarówno ich kolegów z branży, jak i fanów tego sportu. W naszych sugestiach umieszczamy zarówno warte uwagi, kontrowersyjne biografie (jak np. „Kat”), ale również ogólne propozycje traktujące o historii siatkówki w Polsce i na świecie.

Stroje siatkarskie
Stroje z nadrukiem gratis od 119,99 zł

Propozycje ciekawych i wciągających książek siatkarskich dla fanów siatkówki i nie tylko!

Przygotowaliśmy kilka ciekawych propozycji dla każdego czytelnika, część z nich traktuje ogólnie o sporcie, część to biografie i autobiografie. O to według Nas najlepsze książki siatkarskie:

1. „Kat” – Grzegorz Wagner – przewrotny tytuł jest równie kontrowersyjny i interesujący jak sama książka. Kat to biografia słynnego trenera reprezentacji Polski – Huberta Wagnera. W książce można dowiedzieć się jak trzydziestodwuletni mężczyzna bez absolutnie żadnego przygotowania merytorycznego do roli trenera doprowadził reprezentację Polski do historycznych sukcesów na arenie światowej i w jaki sposób otrzymał ten pseudonim.

2. „Andrzej Niemczyk. Życiowy tie break” –  Andrzej Niemczyk, Marek Bobakowski – „Życiowy tie-break” to autobiografia słynnego polskiego trenera siatkarek – złotych medalistek reprezentacji, którą współtworzył Marek Bobakowski – dziennikarz sportowy i redaktor naczelny „Futbolu”.

3. „Kat, Szampon, Guma i inni” – Katarzyna Paw – książka traktuje ogólnie o historii sukcesów i porażek reprezentacji Polski w siatkówce mężczyzn, a także o kadrze trenerskiej w obiektywny, atrakcyjny sposób. Pozycja obowiązkowa dla każdego starszego fana siatkówki, który z łezką w oku wspomina historyczne mecze i dla młodych fanów, którzy są zainteresowani historią polskiej siatkówki.

4. „Wszystkie barwy siatkówki. Marcin Prus” – Marcin Prus – książka o siatkówce, która niekoniecznie jest autobiografią, ale bardzo wartościową opowieścią o blaskach i cieniach tego sportu. Autorem wydania jest Marcin Prus, siatkarz, zawodnik reprezentacji Polski na emeryturze, który obecnie znajduje się trenowaniem i dziennikarstwem sportowym. Obowiązkowa pozycja szczególnie dla siatkarzy amatorów, którzy dzięki niej dowiedzą się jak naprawdę wygląda kariera w tym sporcie.

5. „Paweł Zagumny. Życie to mecz” – Paweł Zagumny – jeśli czytać autobiografię sportowców to tylko tych, którzy zdobyli prawdziwy sukces. Paweł Zagumny wielokrotny złoty medalista Mistrzostw Świata, który może się poszczycić 20-letnią karierą siatkarską opisuje w autobiografii swoją historię w drodze po złoto. Książka warta przeczytania przez fanów siatkówki, graczy i wszystkich tych, którzy szukają w życiu motywacji i inspiracji.

Tak naprawdę książki o siatkówce niekoniecznie muszą interesować wyłącznie osoby w jakikolwiek sposób związane z tym sportem – zarówno w sposób fizyczny (siatkarze), jak i wyłącznie psychiczny (fani siatkówki, kibice itp.). Szczególnie historie kariery znanych sportowców, ich życia i drogi do sukcesu mogą być inspiracją dla każdego – niezależnie od stopnia zainteresowania sportem ogólnie.

Książki siatkarskie

 


Autorem artykułów na blogu jest polska firma produkująca stroje sportowe pod marką PEHA.