Strój piłkarski dla dziewczynki – czym powinien się charakteryzować?

Trening piłki nożnej dla dzieci jest zwykle dopasowywany nie do płci, ale do wieku zawodników. Dziewczynki coraz częściej decydują się na rozpoczęcie swojej przygody z piłką nożną. Co więcej – kobiece drużyny odnoszą naprawdę spore sukcesy, a poziom gry kobiet jest bardzo wysoki. Mimo tego, utarło się, że piłka nożna to sport typowo dla mężczyzn (i chłopców). Jednak sportowe fakty pokazują, że dziewczynki i dorosłe kobiety trenujące piłkę nożną przełamują te schematy. Na szczęście!

Stroje piłkarskie
Stroje z nadrukiem gratis od 109,99 zł

Piłka nożna kobiet – czemu warto zapisać dziewczynkę na zajęcia z piłki nożnej?

Niestety mimo, upływu lat i coraz większej otwartości, nadal panuje stereotyp, że kobiety są nieco słabsze w piłce nożnej niż mężczyźni. Ten pogląd jest kontynuowany niezależnie od sukcesów, które odnoszą kobiety na boisku (a mają się czym pochwalić!). Na przykład drużyna Niemek aż dwukrotnie wygrała Puchar Świata, a obecnie zajmuje 2. miejsce w światowych rankingach FIFA (warto przy tym wspomnieć, że drużyna mężczyzn zajmuje 4. miejsce). Niemcy są jedynym krajem, w którym drużyny narodowe mężczyzn i kobiet wygrały Mistrzostwa Świata.
Niestety wiele badań pokazuje, że negatywne opinie i krzywdzące stereotypy nie są sprzymierzeńcami podczas treningów – mogą skutecznie utrudniać skupienie i powodować rozproszenie podczas gry. Negatywne stereotypy mogą ograniczać kobiety w osiągnięciu ich sportowych planów i wpłynąć na ogólną chęć udziału w sporcie. Dlatego tak istotne jest wspieranie młodych dziewcząt w ich pasji do piłki nożnej. Zachęta, akceptacja otoczenia i pozytywne przesłania są bardzo istotnymi czynnikami, które mają realny wpływ na uczestnictwo kobiet w tym sporcie. Poza tym, piłka nożna doskonale rozwija nie tylko motorycznie, ale również psychicznie. Dzieci uczęszczające na zajęcia z piłki nożnej uczą się godzić z porażką, trenują współpracę w grupie i poznają zasady sportowego fair – play.

Stroje piłkarskie dla dziewczyn – w jaki sposób ubrać dziewczynkę na trening piłki nożnej?

Na strój piłkarski dla dziewczynki składają się koszulki sportowe z nadrukiem i krótkie, wygodne spodenki piłkarskie. Niezbędnym wyposażeniem ochronnym są specjalne ochraniacze na golenie i wysokie, kolorowe getry piłkarskie dla dzieci, które je podtrzymują. W ofercie większości producentów odzieży sportowej nie ma wyznaczonej, oddzielnej kategorii dla dziewcząt. Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki, stroje sportowe dedykowane do piłki nożnej znajdą w ogólnej kategorii – dla dzieci. W większości przypadków, sklepy sportowe nie kategoryzują dyscyplin sportowych na płeć. Wyjątkiem może być jedynie siatkówka. Każda z poczatkujących piłkarek powinna mieć własny, profesjonalny dres piłkarski, oficjalny komplet meczowy z nazwą drużyny i numerem, wysokie getry piłkarskie, ochraniacze, odpowiednie, wygodne buty i pojemną torbę treningową. Koszulka piłkarska z nadrukiem dla dzieci powinna być funkcjonalna, oddychająca i wygodna. Najlepszym wyborem są koszulki sportowe z nadrukiem wykonane z dzianiny poliestrowej, która charakteryzuje się wysoką przepuszczalnością powietrza, szybkim schnięciem i przyjemną w dotyku fakturą. Stawiając na strój piłkarski dla dziewczynki PEHA, otrzymuje się coś więcej – funkcję CoolMax, w którą wyposażone są wszystkie nasze stroje. Odczuwalny efekt chłodzenia zapewniony jest dzięki czterokanałowej konstrukcji przędzy poliestrowej, która pochłania wilgoć z ciała zawodnika i transportuje ją na zewnątrz. System CoolMax zapobiega przegrzaniu dziecka podczas treningu i gwarantuje mu bardzo wysoki komfort gry.

Koszulka piłkarska z nadrukiem dla dzieci doskonale sprawdzi się wśród dziewcząt i wśród chłopców trenujących piłkę nożną. Oficjalny dress code panujący na boisku nie kategoryzuje strojów na płeć. Wygodne stroje sportowe dla dzieci sprawdzą się zatem w drużynach mieszanych, dziewczęcych i chłopięcych.

Stroje piłkarskie dla dziewczynki

 


Autorem artykułów na blogu jest polska firma produkująca stroje sportowe pod marką PEHA.