Trening piłkarski dla dzieci – grupowy oraz indywidualny

Każda dobra akademia piłkarska lub szkółka piłkarska powinna oferować dwa rodzaje treningów – grupowy oraz uzupełniający indywidualny. Oba różnią się swoją specyfiką i kładą nacisk na inne płaszczyzny rozwoju. Którą formę nauki dziecka wybrać?

Dzieci różnią się od siebie pod każdym względem. W swojej grupie wiekowej, żadne z nich prawdopodobnie nie będzie tak samo rozwinięte. Odróżnia je nie tylko charakter, ale również umiejętności, które posiadają. Aby dokonać dobrej decyzji przy zapisaniu dziecka do szkółki piłkarskiej, trzeba przeanalizować indywidualne umiejętności pociechy. Tutaj z pomocą na pewno przyjdzie dobry i doświadczony trener piłkarski, który szybko zweryfikuje uzupełnienie treningu grupowego – treningiem indywidualnym.

Stroje piłkarskie
Stroje z nadrukiem gratis od 109,99 zł

Trening w grupie to podstawa

Piłka nożna jest grą zespołową. Trening w liczniejszej grupie jest więc poniekąd obowiązkowym elementem jej nauki, ponieważ sporty zespołowe po prostu muszą być trenowane w kontekście zespołowym. Podczas treningu w postaci gry, dzieci uczą się zwracać uwagę na pole, pozycje i ruchy swoich kolegów oraz samodzielnie określać, czy podanie lub strzał spowoduje ofensywną okazję lub sytuację, w której zdobędzie się gola. Trening grupowy to ważna lekcja taktyki, możliwość uczenia się zasad fair play i przy okazji nawiązywania kontaktów towarzyskich. Dla dzieci, nauka współpracy jest wyjątkowo ważna – kształtuje ich charakter na całe życie. Możliwość nauczenia zawodników reakcji na określone, spontaniczne sytuacje podczas meczu jest czymś, czego nie można wdrożyć podczas zajęć indywidualnych. Dlatego też na samym początku najlepiej jest zapisać dziecko na trening grupowy, a w razie potrzeby skorzystać z opcji indywidualnej. Trening piłki nożnej w grupie jest podstawową formą treningu, natomiast większość akademii piłkarskich wprowadziła treningi indywidualne.

Trening indywidualny piłki nożnej– doskonałe uzupełnienie zajęć w grupie

Tak naprawdę oba rodzaje treningów są konieczne. Trening indywidualny kładzie szczególny nacisk na rozwój osobistych umiejętności sportowych dziecka takich jak elementów technicznych (strzały, przyjęcia, podania) czy sprawności ogólnej oraz specjalnej. Fizyczne zmęczenie związane z intensywnym treningiem fizycznym na ogół pomaga dzieciom kształtować w sobie umiejętność radzenia sobie ze skutkami zmęczenia. Trening indywidulany piłki nożnej jest doskonałym uzupełnieniem ćwiczeń zespołowych. Indywidualny trening charakteryzuje się mniejszą liczbą dzieci, dzięki czemu trenerzy mogą dokładniej przyjrzeć się silnym i słabszym stronom każdego zawodnika starając się je poprawić. Eliminując błędy lub złe nawyki zawodników trenerzy piłki nożnej skracają czas do osiągnięcia tzw. mistrzostwa sportowego.

Ćwiczenia w grupie – identyfikacja wizualna małych piłkarzy

Marzeniem wielu małych piłkarzy jest własna koszulka piłkarska z nadrukiem imienia lub nazwiska. Dobrą metodą identyfikacji zespołowej drużyny dziecięcej jest zamówienie strojów piłkarskich z sublimacją. To niezawodna i sprawdzona metoda na trwałe naniesienie na koszulkę piłkarską dowolnego napisu, herbu i numeru. Sublimowane stroje piłkarskie najlepiej zamawiać grupowo dla drużyny. Na pewno dobrym pomysłem jest skorzystanie z oferty internetowego sklepu sportowego – pehasports.com, który może zaproponować atrakcyjniejsze ceny od innych sklepów. Pasujące kolorystycznie dodatki takie jak np. getry piłkarskie dla dzieci to również dobry sposób na profesjonalną prezencję dzieci podczas gry. Dzięki takim strojom dzieci identyfikują się ze sobą zmierzając do wspólnego celu – są prawdziwym zespołem.

 


Autorem artykułów na blogu jest polska firma produkująca stroje sportowe pod marką PEHA.