Ile wzrostu ma Messi?

Była 70. minuta Finału Ligi Mistrzów sezonu 2008/2009. FC Barcelona mierzyła się z Manchesterem United. Piłkę na prawej stronie boiska dostał Xavi i pięknie dośrodkował w pole karne (więcej o wymiarach pola karnego pisaliśmy tutaj: pehasports.com/wymiary-pola-karnego-w-pilce-noznej/). Tam w powietrze nad Rio Ferdinandem wystrzelił Leo Messi, zdobywając bramkę. 20 minut później kataloński klub cieszył się z najważniejszego trofeum w klubowej piłce. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Messi ma… 170 centymetrów wzrostu.

Koszulki piłkarskie PEHA
Koszulki z nadrukiem gratis od 89,99 zł

Ile wzrostu ma Lionel Messi?

Lionel Messi, urodzony 24 czerwca 1987 roku w Rosario (Argentyna) i jest jednym z najlepszych piłkarzy wszech czasów. Jego talent, determinacja i zdolność do kreowania magicznych momentów na boisku uczyniły go ikoną futbolu. Jednak istnieje jedna cecha, która zawsze rzuca cień na jego osiągnięcia – jego niski wzrost. Mierzący zaledwie 170 centymetrów Lionel Messi jest jednym z najniższych piłkarzy na światowej scenie futbolu. W dziedzinie, gdzie wzrost często kojarzony jest z dominacją fizyczną, Messi pokazuje, że sukces nie zawsze zależy od metrów nad ziemią. Jego niski wzrost zawsze był tematem dyskusji i spekulacji, jednak Messi udowodnił, że to, co ma w swoim sercu i umyśle, jest ważniejsze niż jego rozmiary. Zawodnik takich klubów jak FC Barcelona czy PSG uchodzi za jednego z najlepszych piłkarzy świata, rywalizując o to miano z takimi zawodnikami jak Cristiano Ronaldo, Neymar czy Robert Lewandowski. Jego kariera dobitnie pokazała, że wzrost nie jest istotny, jeśli posiadasz inne cechy, które pozwolą dominować jak Argentyńczyk.

Przyspieszenie i zwinność: Messi jest znany z niesamowitej szybkości i zwinności. Jego zdolność do zmiany kierunku i wykonywania zwrotów przy zachowaniu pełnej kontroli nad piłką jest niezrównana. Jego niski środek ciężkości pozwala mu na szybkie przyspieszenia i manewry, co sprawia, że jest trudnym do zatrzymania przez obrońców piłki nożnej.

Technika i umiejętności: Jego technika gry i umiejętności techniczne są absolutnie wybitne. Messi potrafi posługiwać się piłką w sposób, który zaskakuje nawet najlepszych obrońców. Jego niski wzrost pozwala mu na lepszą kontrolę nad piłką, umożliwiając mu wykonywanie precyzyjnych podań, strzałów i zwodów piłkarskich.

Inteligencja taktyczna: Messi jest mistrzem czytania gry. Jego zdolność do antycypowania ruchów przeciwników i znajdowania przestrzeni na boisku jest wyjątkowa. Jego niski wzrost nie ogranicza go w zakresie orientacji i zrozumienia gry, co pozwala mu być niezwykle skutecznym w każdej sytuacji na boisku.

Determinacja i praca nad sobą: Messi jest znany z ciężkiej pracy i determinacji. Pomimo wielu wyzwań, które musiał przezwyciężyć, nigdy nie poddał się i zawsze dążył do doskonałości. Jego niski wzrost mógł być przeszkodą dla niektórych, ale Messi wykorzystał to jako motywację do udowodnienia, że ​​można osiągnąć wszystko, jeśli się naprawdę chce.

Hormon wzrostu, zwycięstwa w Lidze Mistrzów – Lionel Messi lepszy niż Ronaldo czy Lewandowski?

Swoje pierwsze kroki stawiał w klubie Newell’s Old Boys, gdzie został wypatrzony przez skautów piłkarskich klubu FC Barcelona. Z uwagi na bardzo mały wzrost kataloński klub sfinansował kurację hormonem wzrostu. W roku 2004 debiutował w katalońskich barwach w meczu ligowym z Espanyolem – niedługo potem mierzący niecałe 170 cm napastnik (więcej o pozycjach piłkarskich przeczytasz tutaj: pehasports.com/pozycje-w-pilce-noznej/) strzelił swoją pierwszą bramkę. Szybko stał się ważnym ogniwem zespołu. Piłkarski fach podciągnął wręcz do roli sztuki. Zaczął bić rekord za rekordem, będąc postrachem bramkarzy. Messi to zdobywca aż 8 Złotych Piłek. W barwach katalońskiego klubu wystąpił w 520 meczach zdobywając w tych spotkaniach aż 474 goli, co jest najlepszych wynikiem w historii klubu. To najwybitniejszy napastnik w historii piłki nożnej. Oczywiście jest najlepszym strzelcem w historii FC Barcelony. Wielokrotnie był też królem strzelców ligi hiszpańskiej. Wraz z drużyną sięgnął po 10 tytułów mistrza Hiszpanii. Mierzący 170 cm wzrostu zawodnik czterokrotnie triumfował w Lidze Mistrzów UEFA. 3 zwycięstwa zawodnicy z Barcelony uzyskali w Klubowych Mistrzostwach Świata. W sezonie 2021/2022 kariera Messiego nieco wyhamowała, kiedy przeszedł do francuskiego klubu Paris Saint-Germain. Leo Messi wygrał wprawdzie dwa tytuły mistrza Francji, ale w upragnionej Lidze Mistrzów nie triumfował. Dziś Messi nadal czaruje, ale za oceanem – jest bowiem zawodnikiem Interu Miami występującego w MLS.

170 cm wzrostu w narodowych barwach – Leo Messi nadal czaruje na arenie międzynarodowej

Klubowe osiągnięcia Messiego są niebywałe. Nie inaczej jest z reprezentacją Argentyny. W kadrze narodowej zawodnik wystąpił 180 razy. Strzelił 106 bramek. Wraz z kolegami wygrał rozgrywki Copa America 2021, dostając tytuł najlepszego zawodnika turnieju. Wcześniej – w 2008 roku z olimpijską reprezentacją zdobył tytuł Mistrza Olimpijskiego. Zwieńczeniem kariery były Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze. W finałowym meczu, jednym z najlepszych finałów, jakie widziała piłka nożna Argentyna pokonała Francję i została Mistrzem Świata w piłce nożnej. W spotkaniu Messi miał dwa trafienia i był jednym z najlepszych graczy na boisku.

 

Ile wzrostu ma Messi?


Autorem artykułów na blogu jest polska firma produkująca stroje sportowe pod marką PEHA.